Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

71 3398651

infolinia: 700  - 1500

od poniedziałku do piątku

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

Uloterapia

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Nie

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Nie

0,00 zł/godz Cena do negocjacji

Domaszków

Powiat Wołowski / Gmina Wołów

                W domku do apiterapii znajdują się 4 ule pszczele zlokalizowane wewnątrz pomieszczenia pod leżyskiem, zabezpieczone gęstą siatką uniemożliwiającą niechciane ukąszenie. Dzięki wylotkom bocznym w domku rodzina ma możliwość opuszczenia go i wykonywania pracy również na pasiece.

                Jak donoszą liczne źródła naukowe z biodomków może korzystać każdy kto chce wspomóc swoje zdrowie z naciskiem na dolne i górne drogi oddechowe. Obostrzenia są natomiast dla osób chorych na nowotwory, gruźlicę oraz nosicieli metalowych elementów wewnątrz organizmu (t. j. sztuczne stawy, rozruszniki serca, blaszki czaszkowe i in.) jak również ludzi z ostrymi chorobami zakaźnymi, stanami gorączkowymi, zaawansowaną miażdżycą, chorymi nerkami i woreczkiem żółciowym oraz naderaktywnością.

Jak podaje podręcznik Bogdana Kędzi i Elżbiety Hołderna – Kędzia pt. „Mniej znane produkty pszczele”, uloterapia jest nową dziedziną apiterapii oparta na bliskim kontakcie organizmu człowieka i rodziny pszczelej. W Polsce nie wchodzi ona w skład medycyny konwencjonalnej lecz coraz częściej zalecana jest przez służby medyczne jako czynnik przywracający i podtrzymujący zdrowie co jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi i obserwacjami klinicznymi. Na pozytywne efekty zdrowotne wpływ ma przede wszystkim powietrze panujące w domku (powietrze ulowe zawierające substancje lotne jak miód, propolis czy pierzga), ciepło wydzielane przez pszczoły jak również potencjał bioelektryczny pszczół (biopole).